top of page
gülüş tsarımı estetik diş burs nilüfer özlüce diş hekimi arman kömür
smile design estetik diş hekimi bursa nilüfer özlüce arman kömür

Gülüş Tasarımı

Dişler ve diş etlerinin hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak doğal ve estetik bir görünüme kavuşturulması işlemidir. Birçok işlemin bir arada uygulanmasıyla gerçekleştirilmektedir.

Hangi işlemleri içerir?

Her hastanın estetik gereksinimleri farklı olacağından yapılacak olan işlemler kişiye özel olarak belirlenir. Bu işlemler belirlenirken hastanın; yüz hatları, cinsiyeti, yaşı ve beklentileri gibi faktörler dikkate alınır.

 

Öncelikle var olan çürük dişler ve diş eti hastalıkları tedavi edilir. Sonrasında ise hastaların ihtiyaçlarına göre işlemler belirlenir. Bu işlemler genellikle; gingivoplasti adı verilen diş eti estetiği girişimleri, diş beyazlatma (bleaching) yöntemleri, diş eksikliklerinin implant ve protez uygulamalarıyla telafi edilmesi, porselen lamineler ve kaplamalar, zirkonyum kaplamalar ve ortodontik tedaviler (tel tedavisi veya şeffaf ortodonti) olarak sayılabilirler.

lamina yaprak porselen bursa nilüfer özlüce diş hekimi arma kömür
gülüş tasarımı diş eti küçültme bursa nilüfer özlüc diş hkim arman kömür

Nasıl yapılır?

Estetik başarıya ulaşmada doğru tanı ve doğru bir yol haritası belirlenmesi çok önemlidir. Gülüş tasarımı ile bir yol haritası hazırlanır hatta tedavinin provası tedavi başlamadan prova edilerek çeşitli yöntemler ile hastaya sunulabilir. Tedavinin sonucunda ortaya çıkacak başarının hastaya anlatılmasında hekim hasta iletişimini kolaylaştıran bir yöntemdir.

Gülüş tasarımı sunumu dijital olarak hazırlanabilir veya sanki tedavi bitmiş gibi direk hasta ağzında klinik ortamında hastaya sunularak gerçekleştirilebilir.

Estetik beklenti ile başvuran hastaların beklentilerini ifade etmeleri zor olabilmektedir, gülüş tasarımı hasta ve hekim arasında iletişimi sağlar, hekimin hasta beklentilerini gerçekleştirmesini kolaylaştırır.

 

Kimi zaman gülüş tasarımı sırasında medikal estetik uygulamalardan da yararlanılır. Dudak ve yüz bölgelerine yapılan dermal dolgu vb. uygulamalarla gülüş daha ön plana çıkarılabilir.

bottom of page