top of page
estetik diş hekimi arman kömür bursa nilüfer özlüce
pembe estetik diş eti bursa nilüfer özlüce diş hekimi arman kömür

Dental Estetik

Diş , dişetleri, çene kemikleri ve dudak, yanak gibi çevre yumuşak dokuları değerlendirerek estetik olarak geliştirilmesini hedefleyen diş hekimliği uygulamalarıdır.

Uyum, düzen, oran gibi ölçülebilir nitelikleri sağlamanın yanısıra doğal bir görünümden uzaklaşmamayı hedefler.

Tedavi Seçenekleri

Lamina yani yaprak porselen, cam seramik restorasyonlar, zirkonyum destekli porselen restorasyonlar, direk ve indirek kompozit restorasyonlar, cad-cam aracılığı ile dijital ölçü eşliğinde yapılan restorasyonlar, mpress, emax, metal destekli porselen restorasyonlar...

 

Uzayıp giden böyle bir listeden hastaların seçeneklerden birini seçerek veya duyarak hekime başvurması sıkça karşılaştığımız bir durumdur.

 

Günümüzde bu kadar fazla seçeneğin olması hastaya en uygun tedavinin belirlenebilmesini sağlar ve tedavi başarısını arttırır.

 

Ancak aynı zamanda hastanın karar vermesinde kafa karışıklığına da neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda hekim mevcut vaka için en uygun metodu belirler, gülüş tasarımı ile  hastanın estetik beklentisinin karşılandığını da teyit ettikten sonra en uygun metodu hastaya önerir.

 

Hekim hasta iletişimi çok önemlidir. Tedavi öncesinde tedavi sonucunun nasıl olacağı, tedavi sürecinin nasıl ilerleyeceği gibi durumlar hakkında hasta bilgilendirilir, soru işaretleri giderilir.

bottom of page